Termostatik Radyatör vanası
E.C.A
., Termostatik Radyatör Valfleri ile hem kullanıcısına hem de Türkiye ekonomisine katkı sağlamaya yönelik en hesaplı çözümleri sunmaya devam ediyor. Türkiye’de ilk kez ve sadece E.C.A. tarafından alınan TS EN 215 belgeli Termostatik Radyatör Valfleri ile yüzde 30 ısı tasarrufu sağlanırken, bunun aile bütçesine yıllık ortalama katkısı konut başına 450 YTL’yi buluyor.

E.C.A. Termostatik Radyatör Valfleri sahip olduğu hassas termostat grubu ile oda sıcaklığındaki değişiklikleri algılayarak, radyatörden geçen su miktarını değiştiriyor. Böylelikle ortam ısısı istenilen değerde sabit kalıyor. E.C.A. Termostatik Radyatör Valfleri ile sıcaklık ayarı termostatik kafa (volan) üzerindeki değerler seçilerek, oda sıcaklığı 5-29ºC arasında istenilen herhangi bir değere ayarlanabiliyor. Dıştan müdahaleye karşı içten pim yardımıyla istenilen sıcaklığa sabitlenebilen ürün, üzerinde herhangi bir değişiklik yapılmadığı sürece ayarlanan sıcaklığı mekanda sabit bir şekilde muhafaza edebiliyor.

2007 yılında ürün gamına dahil edilen debi iç ayarlı valf (kompakt valf), doğrudan radyatör paneline takılan bir sızdırmazlık grubu. İç ayar özelliği bulunan E.C.A. Termostatik Radyatör Valfi , vana monte edilmeden önce maksimum debi değerini kullanıcı isteğine göre set edilebiliyor. Böylelikle, istenen en yüksek oda sıcaklığını sağlayan debi önceden belirlenerek, bu değerin üstüne çıkılması engelleniyor. Özellikle okul, hastane ve kışla gibi toplu yaşam alanlarında, ayarlanan sıcaklığın yetkisiz kişilerce değiştirilmesi önlenmiş oluyor.

Harici ısı kaynaklarından elde edilen ısıyı algılıyarak bunu doğrudan tassaruffa dönüştüren bir sisteme sahip olan E.C.A. Termostatik Radyatör Valfleri, yakıt tüketiminde ortalama yüzde 30’luk bir kazanç sağlıyor. Böylelikle, kullanılan mekandaki 1ºC’ lik fazla veya gereksiz ısınmanın %6 oranında bir enerji kaybı yaratması önlenerek, enerji giderleri azaltılıyor.

Basınç düşürücü özelliğe de sahip olan valfler, istenmeyen şekilde yüksek veya çok dalgalı olan basınç kararsızlıklarını önlüyor ve sabit bir basınç elde edilmesini sağlıyor. Böylelikle yüksek basınçlı akışkanın armatürlere, cihazlara ve tesisat borularına zarar vermesi engelleniyor. Uzun ömürlü, bakım gerektirmeyen ve estetik tasarımlı E.C.A. Termostatik Radyatör Valfleri, kullanıcıların cebini rahatlattığı gibi iki kere kazandıran özelliği ile öne çıkıyor.

E.C.A. Termostatik Radyatör Valflerinin sağladığı diğer avantajlar:

· Aynı valfin radyatöre farklı pozisyonlarda bağlantı seçeneği yani termostatik kafada yere paralel veya dik montaj imkanı,
· Kompakt termostatik kafa dizaynı,
· Beyaz, krom ve mat krom renklerde termostatik kafa seçenekleri,
· Sıvı esaslı hassas termostat,
· Her ortam için ayrı ısı kontrolü yaparak ayrı tasarruf ve konforu birarada sunma imkanı,
· TS EN 215’ e uygunluk özellikleri birarada kullanıcıya sunuluyor.

(Ancak radyatör vanalarından tam verim alabilmek için kombi yüksek sıcaklıkta su göndermelidir. Radyatör tam ısınmazsa termostatik vana devreye girmez, görevini yapamaz.)
    


Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !